TAG obetuj knihu!

17. march 2014 at 22:17 | Sarah & Melissa |  tags
Milujem tagy, lol. Ako som už v 20 random facts about me spomenula, pomocou nich sa dozvedám veľa vecí o iných a rovnako ako ma baví čítať o ostatných milujem rozmýšľanie nad sebou.
Tento TAG som prevzala z blogu Život s knihami (----)
Ide tu to to, že si prečítam krátky popis k určitým bodom a potom napíšem, ktorú knihu by som počas takejto udalosti obetovala. Ja viem, ťažko pochipiteľné. Ale snáď počas čítania pochopíte a potom ho urobíte aj vy! :)1. Zombie útok
Zrovna jsi v knihkupectví, když se všude okolo tebe začnou nořit zombíci. Všichni zákazníci jsou uvězněni mezi stohy knih a nemají žádnou šanci na útěk. Ty už jsi zatlačený/á v rohu a vnímáš jen pach shnilého masa a šouravé kroky mrtvol. Panikaříš a dělí tě jen krůček od toho, že se sklátíš k zemi a uděláš ze sebe večeři, když se najednou ozve hlas managera obchodu, který ti dodá naději. Vojáci totiž zjistili, že zombie nesnáší přehodnocované knihy! Ty se okamžitě rozeběhneš mezi regály a kličkujíc mezi hnijícími těly hledáš knihu, kterou všichni milují, ale ty ji jednoduše nemůžeš vystát. Jakou knihu čapneš a omlátíš jí překvapenému zombíkovi o hlavu?

Melissa: Teraz pravdepodobne úplne urazím polovicu ľudstva, ale nechápem, čo každý vidí na knihe City of Bones. Viem, že patrí medzi naj knihy Sarah a polovica triedy ju miluje, no mne sa absolútne nepáči. Tie prvé tri kapitoly stačili k odpísaniu tejto série. A navyše, dva týždne som bola bombardovaná spoilermi a vzdychaním nad dokonalosťou tejto knihy od Sarah a možno aj toto vypestovala moju nechut.

Sarah: Ja urazím polovicu ľudstva tiež, keď poviem The Perks of being a wallflower. Knižku som čítala až po tom, čo som videla film a bola som totálne šokovaná, aká je strašná, pretože film sa mi fakt páčil a knihu všetci ospevovali. a stále spevujú. Ale ja naozaj netuším, čo na nej vidia. je otrasná. Jediná kniha, ktorá je horšia ako film a to už je čo povedať.


2. Déšť
Právě jsi vyšel/a z kadeřnictví se svým vysněným účesem. Procházíš se po ulici, necháváš lidi zírat na své dokonalé vlasy, když v tom začne pršet. Jenomže to není jen aprílový deštík. Je to obrovský slejvák, jaký svět ještě neviděl. Z nebe se snáší litry vody a jediné na co myslíš, je tvůj nový účet, který tě stál celou výplatu. Jaké pokračování knihy obětuješ a použiješ jako deštník?

Melissa: Trochu som rozmýšľala, čo napíšem do tohto bodu. A potom mi zrazu svitlo - najhoršie pokračovania kníh vôbec, absolútne nelogické, zbytočné. Piate, šieste atď pokračovanie kníh Upírske denníky. Určite poznáte. Ja som prečítala prvých šesť kníh, už piata bola podľa mňa totálne zbytočná. A potom prišla šestka, na druhý deň po vydaní som po ňu utekala do kníhkupectva; do dňa ju prečítala. Ďalšie pokračovania úplne odignorovala. Prvé štyri knihy sú dobré, priklincujú vás a budete musieť ich dočítať. Ale potom - it´s all about holy shits.

Sarah: Uf. neviem či by som tohto vôbec bola schopná, nech to je akákoľvek kniha. Nie, fakt neviem. Knihy milujem a HLAVNE série. A nemala by som srdce nejakú použiť ako dáždnik. Možno Džínsový denník, čo je knižka, na ktorej som kedysi dosť fičala, ale teraz mi príde neskutočne sódna. Prvý diel je ešte celkom v pohode, ale druhý a tretí... ehm. Minulý rok som ich mala strašne rada, aj keď teraz ani neviem prečo. Začala som čítať iné žánre a... tak. Proste.


3.Učitel

Jsi na hodně literatury a profesor se rozplývá nad jednou známou klasickou knihou. "Tahle kniha úplně změnila světovou literaturu!" prohlašuje a vyzdvihuje knihu do nebes. Tebe to ale vůbec nebere. Nejen, že se tohle vychvalování nedá poslouchat, ale ty ani za mák nesouhlasíš. Protože máš vlastní zkušenosti. Jakou klasickou knihu bys mrskl/a po svém profesorovi a rozkřičel/a ses na celou třídu o tom, jak tahle kniha stojí za houby?

Melissa: Uf. Opäť som trochu rozmýšľala a opäť ma bude celé ľudstvo nenávidieť. Ale Harry Potter. Ja viem, zabite ma. No ja sa čítala prvé dve knihy - a nič. Okay, je pravda, že to bolo po tom, ako som videla všetky filmy (okrem šestky a sedmičky, lebo vtedy sa tuším natáčila iba šestka) a to vo mne možno urobilo takú tú čiaru, ale nie, nepáči sa mi Harry Potter a príde mi to ako síce klasika, no relatívne preceňovaná. Možno raz...

Sarah: Jana Eyrová. Tú knihu sa pokúšam čítať už veeeľmi dlho, ale ani za svet sa cez ňu neviem prehrýzť. Všetci hovoria, že to je klasika, ale, omg, je to 19. storočie. Jana Eyrová sa síce považuje za knihu, ktorá do tohto storočia nezapadá, lebo má veľmi... ehm... neviem ako to napísať. Proste, Jana si myslí veci, ktoré by si slušná dáma v 19. storočí myslieť nemala. A aj tak je to podľa mňa úplne nezáživné a nudné. Možno to skúsim o pár rokov, ale to sa skôr zabijem. Ďakujem.


4. Doba ledová

Úžíváš si skvělé odpoledne v knihovně. Procházíš se mezi stohy knih a všude se vznáší ta dokonalá vůně papíru potištěného slovy. Když najednou BUM! Celá země je pokrytá vrstvami sněhu a nikde není nic jiného než ledová pustina. Teploty nezastavitelně klesají a tvůj dech ti mrzne u pusy. Najednou zjišťuješ, že tvou jedinou možností je začít pálit knihy. Jakou svou nejneolíbenější knihu bys spálil/a první a vůbec by ti nebylo líto, že se změnila v hromádku popela?

Melissa: Nie som zástanca názoru, že by sa mali veci vo všeobecnosti deliť na dobré a zlé, rovnako ako na obľúbené a neobľúbené. Ale kniha, ktorú som začala čítať ale neoslovila ma k smrti a teda som ju nedočítala je The Perks of Being a Wallflower. A to som ju čítala v origináli, takže na zlý preklad sa sťažovať nemôžem. Asi jediná kniha, pri ktorej sa mi viac páčil film.

Sarah: Honestly, netuším. Asi jednu knihu, ktorú som kedysi čítala, ale už si nepamätám ako sa volala. Asi Barry Trotter alebo také niečo. Bola to paródia na Harryho Pottera. Ja osobne som potterhead, takže musím prečítať všetko, čo súvisí s Harrym Potterom, ale pri tomto som mala zlý pocit. Ten sa potom naplnil. Tá kniha bola jedna z najotrasnejších vecí, aké som kedy čítala. Ak vás niekedy napadne, že by ste si ju prečítali, varujem vás, nerobte to!


Prepáčte mi za to rôzne menenie písma, no blog nespolupracuje ale zadania som kopírovala, takže možno aj toto je kameňom úrazu.
A snáď nás neukameňujete za zhanobenie kníh, ktoré milujete..
Sarah & Mel x
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Faint Faint | Web | 18. march 2014 at 13:09 | React

toto som už u niekoho videla :D
Absolútne nesúhladím s City of Bones! :D Pretože to je jedna z mojich naj fantasy proste. Ale ako hovoria kanibali, sto ľudí, sto chutí :D (dnes mi poriadne šibe)
INak súhlasím Džínsový denník. Hlavná hrdinka sa správala pekne hlúpo v dvojke a trojku som pre istotu ani radšej nečítala nie to ešte štvorku -.- O.o Inak asi by som pri všetkých bodoch použila Milujem ťa Justin a Školu noci :D

2 Melissa Melissa | Web | 18. march 2014 at 19:47 | React

[1]: Škola noci... watafak jedna z najhorších kníh vôbec... A s CoB ešte uvidíme... ja som tiež nemala rada najskôr Hunger Games a teraz si neviem bez nich nič predstaviť :D

3 Faint Faint | Web | 18. march 2014 at 20:03 | React

No..Slovina na 80-84 % už v živote nebudem počúvať Nagya :D Niežeby som ho pred tým počúvala :D
No a matika :D s božou pomocou (bývala BFF) dúfam,že bude na 50 :D
Idem teraz na talentové na maséra čiže zdravotná. Chhcela by som sa tam dostať viac ako na zdravotného asistenta tak uvidíme :)

4 Jannah Jannah | Web | 18. march 2014 at 21:38 | React

Naprosto souhlasím s Upířími denníky! Mám doma asi 5 dílů, ale už ten třetí se mi nelíbil a ten čtvrtý jsem ani nedočetla. Teď se snažím dokoukat seriál, ale ani to už mi nejde :D Elena mi přijde jako strašná pizda, ale pššt.. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement